Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Australia płonie: Lewica apeluje o wysłanie polskich strażaków.

Poseł Lewicy Wiesław Szczepański powiedział na konferencji w Sejmie, że społeczność międzynarodowa powinna wspierać Australię w walce z pożarami.

Apelujemy do premiera polskiego rządu o to, aby wysłał do Australii naszych strażaków, dzisiaj w Australii są już strażacy ze Stanów Zjednoczonych, z Kanady, Nowej Zelandii, ale 6 stycznia również rząd Rumunii wysłał 70 strażaków - powiedział.

Szczepański zaznaczył, że co prawda premier Morawiecki rozmawiał z premierem Australii nt. możliwości wysłania polskich strażaków, ale - jak powiedział poseł - na rozmowie się skończyło.

Około stu polskich strażaków jest gotowych do tego, aby tam wyjechać (...) mamy również deklaracje niektórych marszałków województw, ze byliby gotowi w ramach swoich budżetów wesprzeć akcję poprzez dofinansowanie wyjazdu (strażaków) - powiedział Szczepański.

Dyrektor biura legislacyjnego klubu Lewicy Dariusz Standerski poinformował, że Lewica przygotowała i złożyła już projekt uchwały "w sprawie wsparcia w gaszeniu i ograniczaniu skutków pożarów w Australii".Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem